RNX075624KFNR8
Mfr.Part #
RNX075624KFNR8
Description
RES 624K OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
624kOhm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.140Diax0.790L 3.56mmx20.07mm
Datasheets
RNX075624KFNR8
Vishay / Dale RNX075624KFNR8
624kOhm, 2W, Metal Oxide Film,