RNX07520M0KKR6
Mfr.Part #
RNX07520M0KKR6
Description
RES 20M OHM 10% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.140Diax0.790L 3.56mmx20.07mm
Power (Watts) :
2W
Resistance :
20mOhm
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
RNX07520M0KKR6
Vishay / Dale RNX07520M0KKR6
20MOhm, 2W, Metal Oxide Film,