RNX075150KFNR8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNX075150KFNR8
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 150K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Oxide Film
Series :
RNX
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
150kOhms
Size / Dimension :
0.140Diax0.790L 3.56mmx20.07mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Datasheets
RNX075150KFNR8
Vishay / Dale RNX075150KFNR8
150kOhms, 2W, Metal Oxide Film,