RNX050150RJNEBN
Mfr.Part #
RNX050150RJNEBN
Description
RES 150 OHM 5% 1.2W AXIAL
Power (Watts) :
1.2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~225°C
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.140Diax0.540L 3.56mmx13.72mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
150Ohms
Datasheets
RNX050150RJNEBN
Vishay / Dale RNX050150RJNEBN
150Ohms, 1.2W, Metal Oxide Film,