RNX03833M0GKR6
Mfr.Part #
RNX03833M0GKR6
Description
RES 33M OHM 2% 1W AXIAL
Tolerance :
±2%
Tape and Reel (TR)
Published :
Power (Watts) :
1W
Resistance :
33mOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RNX03833M0GKR6
Vishay / Dale RNX03833M0GKR6
33MOhms, 1W, Metal Oxide Film,