RNX038300KKKR6
Mfr.Part #
RNX038300KKKR6
Description
RES 300K OHM 10% 1W AXIAL
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
1W
Published :
Resistance :
300kOhms
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNX038300KKKR6
Vishay / Dale RNX038300KKKR6
300kOhms, 1W, Metal Oxide Film,