RNX038150MFNR7
Mfr.Part #
RNX038150MFNR7
Description
RES 150M OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
150mOhm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNX038150MFNR7
Vishay / Dale RNX038150MFNR7
150MOhm, 1W, Metal Oxide Film,