RNX038130RFKR6N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNX038130RFKR6N
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Number of Terminations :
2
Series :
RNX
Resistance :
130Ohms
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNX038130RFKR6N
Vishay / Dale RNX038130RFKR6N
130Ohms, 1W, Metal Oxide Film,