RNX03811M1FKR7
Mfr.Part #
RNX03811M1FKR7
Description
RES 11.1M OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Axial
Published :
Power (Watts) :
1W
Resistance :
11.1mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNX03811M1FKR7
Vishay / Dale RNX03811M1FKR7
11.1MOhm, 1W, Metal Oxide Film,