RNX03810M0JNR8
Mfr.Part #
RNX03810M0JNR8
Description
RES 10M OHM 5% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Resistance :
10MOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RNX03810M0JNR8
Vishay / Dale RNX03810M0JNR8
10MOhm, 1W, Metal Oxide Film,