RNX038100KKKLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNX038100KKKLB
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 10% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±10%
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RNX
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Axial
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Resistance :
100kOhms
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Datasheets
RNX038100KKKLB
Vishay / Dale RNX038100KKKLB
100kOhms, 1W, Metal Oxide Film,