RNX038100KJKLB
Mfr.Part #
RNX038100KJKLB
Description
RES 100K OHM 5% 1W AXIAL
Stock
85
In Stock :
85
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Length :
11.94mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power Rating :
1W
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Termination :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Datasheets
RNX038100KJKLB
Vishay / Dale RNX038100KJKLB
100kOhms, 1W, Metal Oxide Film,