RNX038100KFNR6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNX038100KFNR6
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Supplier Device Package :
Axial
Number of Terminations :
2
Composition :
Metal Oxide Film
Published :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100kOhms
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.140Diax0.420L 3.56mmx10.67mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Series :
RNX
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNX038100KFNR6
Vishay / Dale RNX038100KFNR6
100kOhms, 1W, Metal Oxide Film,