RNX025910KJKEL
Mfr.Part #
RNX025910KJKEL
Description
RES 910K OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.140Diax0.290L 3.56mmx7.37mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Resistance :
910kOhms
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
22 Weeks
Feature :
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Datasheets
RNX025910KJKEL
Vishay / Dale RNX025910KJKEL
910kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,