RNX02521M5JKLB
Mfr.Part #
RNX02521M5JKLB
Description
RES 21.5M OHM 5% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.140Diax0.290L 3.56mmx7.37mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
21.5mOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
RNX02521M5JKLB
Vishay / Dale RNX02521M5JKLB
21.5MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,