RNX02515M0FNR6
Mfr.Part #
RNX02515M0FNR6
Description
RES 15M OHM 1% 1/2W AXIAL
2
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.140Diax0.290L 3.56mmx7.37mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
15mOhms
Datasheets
RNX02515M0FNR6
Vishay / Dale RNX02515M0FNR6
15MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Oxide Film,