RNR65H7321FPB14
Mfr.Part #
RNR65H7321FPB14
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
7.32kOhms
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power Rating :
500mW
Failure Rate :
P (0.1%)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR65H7321FPB14
7.32kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,