RNR65H57R6FMB14
Mfr.Part #
RNR65H57R6FMB14
Description
RES 57.6 OHM 1% 1/2W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
4.57mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65
Diameter :
4.57mm
Packaging :
Bulk
Military Standard :
MIL-PRF-55182
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Resistance :
57.6Ohms
Package / Case :
Axial
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
17.45mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Supplier Device Package :
Failure Rate :
M (1%)
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
RNR65H57R6FMB14
Through Hole 57.6Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,