RNR65H4991FRRE6
Mfr.Part #
RNR65H4991FRRE6
Description
RES 4.99K OHM 1% 1/2W AXIAL
Power Rating :
500mW
Resistance :
4.99kOhms
Series :
Military, MIL-PRF-55182/05, RNR65
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RNR65H4991FRRE6
4.99kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,