RNR65H2873FPB14
Mfr.Part #
RNR65H2873FPB14
Description
RES 287K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
500mW
Factory Lead Time :
32 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
287kOhms
Size / Dimension :
0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR65H2873FPB14
287kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,