RNR60K5113FMBSL
Mfr.Part #
RNR60K5113FMBSL
Description
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL
Contains Lead
Width :
2.46mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Bulk
Published :
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Not Applicable
Length :
7.112mm
Resistance :
511kOhms
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNR60K5113FMBSL
511kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,