RNR60K3322FMBSL
Mfr.Part #
RNR60K3322FMBSL
Description
RES 33.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Max Power Dissipation :
250mW
Not Applicable
Width :
2.46mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Military, Moisture Resistant
Length :
7.112mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Resistance :
33.2kOhms
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RNR60K3322FMBSL
33.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,