RNR60K3163FMB14
Mfr.Part #
RNR60K3163FMB14
Description
RES 316K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
316kOhms
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RNR60K3163FMB14
316kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,