RNR60K1502FSRSL
Mfr.Part #
RNR60K1502FSRSL
Description
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL
Axial
Length :
7.112mm
11 Weeks
Width :
2.46mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
15kOhms
Tolerance :
±1%
Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Published :
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RNR60K1502FSRSL
15kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,