RNR60K1402FSRSL
Mfr.Part #
RNR60K1402FSRSL
Description
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Resistance :
14kOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.46mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.112mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNR60K1402FSRSL
14kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,