RNR60K1371FRRSL
Mfr.Part #
RNR60K1371FRRSL
Description
RES 1.37K OHM 1/4W 1% AXIAL
Width :
2.46mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.37kOhms
Length :
7.112mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RNR60K1371FRRSL
1.37kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,