RNR60K1304FRR36
Mfr.Part #
RNR60K1304FRR36
Description
RES 1.3M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Surface Mount :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Tolerance :
±1%
11 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
PRECISION
Resistance :
1.3MOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Tubular
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
TR, 11.5 INCH
Lead Diameter :
0.64 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W