RNR60K1212FSBSL
Mfr.Part #
RNR60K1212FSBSL
Description
RES 12.1K OHM 1/4W 1% AXIAL
Width :
2.46mm
Length :
7.112mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Series :
Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Published :
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
12.1kOhms
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNR60K1212FSBSL
12.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,