RNR60K1210FMB14
Mfr.Part #
RNR60K1210FMB14
Description
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.112mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
121Ohms
Width :
2.46mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNR60K1210FMB14
121Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,