RNR60K1003FSRSL
Mfr.Part #
RNR60K1003FSRSL
Description
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
100kOhms
Width :
2.46mm
Length :
7.112mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RNR60K1003FSRSL
100kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,