RNR60J3091BRB14
Mfr.Part #
RNR60J3091BRB14
Description
RES 3.09K OHM 1/4W .1% AXIAL
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
7.112mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.46mm
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
3.09kOhms
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RNR60J3091BRB14
3.09kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,