RNR60J2051FSRSL
Mfr.Part #
RNR60J2051FSRSL
Description
RES 2.05K OHM 1/4W 1% AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
2.05kOhms
Width :
2.46mm
Length :
7.112mm
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Datasheets
RNR60J2051FSRSL
2.05kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,