RNR60J1502FPB14
Mfr.Part #
RNR60J1502FPB14
Description
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Length :
7.112mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
15kOhms
Width :
2.46mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR60J1502FPB14
15kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,