RNR60J1131BRBSL
Mfr.Part #
RNR60J1131BRBSL
Description
RES 1.13K OHM 1/4W .1% AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Package / Case :
Axial
Length :
7.112mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Width :
2.46mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military, Moisture Resistant
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.13kOhms
Datasheets
RNR60J1131BRBSL
1.13kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,