RNR60H9093FSRE6
Mfr.Part #
RNR60H9093FSRE6
Description
RES 909K OHM 1/4W 1% AXIAL
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.46mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
909kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
250mW
Length :
7.112mm
Datasheets
RNR60H9093FSRE6
909kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,