RNR60H6811FRBSL
Mfr.Part #
RNR60H6811FRBSL
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
6.81kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RNR60H6811FRBSL
6.81kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,