RNR60H5901FRBSL
Mfr.Part #
RNR60H5901FRBSL
Description
RES 5.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
5.9kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RNR60H5901FRBSL
5.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,