RNR60H4021BSRSL
Mfr.Part #
RNR60H4021BSRSL
Description
RES 4.02K OHM 1/4W .1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
4.02kOhms
Width :
2.46mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
Length :
7.112mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RNR60H4021BSRSL
4.02kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,