RNR60H24R3FRBSL
Mfr.Part #
RNR60H24R3FRBSL
Description
RES 24.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
250mW
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
24.3Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Datasheets
RNR60H24R3FRBSL
24.3Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,