RNR60H2002FRBSL
Mfr.Part #
RNR60H2002FRBSL
Description
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Width :
2.46mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
7.112mm
Resistance :
20kOhms
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR60H2002FRBSL
20kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,