RNR60H1800DSB14
Mfr.Part #
RNR60H1800DSB14
Description
RES 180 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
180Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RNR60H1800DSB14
180Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,