RNR60H10R0FMRSL
Mfr.Part #
RNR60H10R0FMRSL
Description
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.46mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
10Ohms
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Non-RoHS Compliant
Length :
7.112mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RNR60H10R0FMRSL
10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,