RNR60H1003FSR36
Mfr.Part #
RNR60H1003FSR36
Description
RES 100K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
100kOhms
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RNR60H1003FSR36
100kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,