RNR55K6041FSRSL
Mfr.Part #
RNR55K6041FSRSL
Description
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
6.04kOhms
Power Rating :
125mW
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RNR55K6041FSRSL
6.04kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,