RNR55K5491FSRSL
Mfr.Part #
RNR55K5491FSRSL
Description
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Width :
2.39mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Resistance :
5.49kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Power Rating :
125mW
Datasheets
RNR55K5491FSRSL
5.49kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,