RNR55K4992FSRSL
Mfr.Part #
RNR55K4992FSRSL
Description
RES 49.9K OHM 1/8W 1% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
49.9kOhms
Width :
2.39mm
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Max Power Dissipation :
125mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Datasheets
RNR55K4992FSRSL
49.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,