RNR55K4321FSRSL
Mfr.Part #
RNR55K4321FSRSL
Description
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
4.32kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Datasheets
RNR55K4321FSRSL
4.32kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,