RNR55K4020FMBSL
Mfr.Part #
RNR55K4020FMBSL
Description
RES 402 OHM 1/8W 1% AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Width :
2.39mm
Resistance :
402Ohms
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
125mW
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RNR55K4020FMBSL
402Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,