RNR55K2492FMBSL
Mfr.Part #
RNR55K2492FMBSL
Description
RES 24.9K OHM 1/8W 1% AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
125mW
Failure Rate :
M (1%)
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Width :
2.39mm
Resistance :
24.9kOhms
Length :
6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Datasheets
RNR55K2492FMBSL
24.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,