RNR55K2213FPBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RNR55K2213FPBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
221kOhms
Length :
6.35mm
Supplier Device Package :
Axial
Max Power Dissipation :
125mW
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Film
Feature :
Military, Moisture Resistant
Published :
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
Package / Case :
Lead Free :
Contains Lead
Width :
2.39mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Datasheets
RNR55K2213FPBSL
221kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,